Najnowsze komentarze
<brak komentarzy>
Ulubieni blogerzy
<brak ulubionych blogerów>
Moje miejsca
<brak wpisów>
Moje linki
<brak wpisów>

23.02.2018 17:59

Ciekawostki o Danii

Znajduje się od Polski stosunkowo blisko, można się tam dostać na wiele dróg - statkiem, aeroplanem, a także dwuśladowcem. Aczkolwiek nie jest tak zwyczajową destynacją turystyczną, jak pozostałe kraje Europy - dla przykładu Węgry, czy Macedonia.

Przede wszystkim ze względu na stawki - Królestwo Danii jest dosyć arcykosztownym państwem do wypoczynku jeśli chodzi o wypoczynek. Nie zmienia to faktu, że warto posmakować ciekawostki o nim.
Niewiele osób jest świadoma, że ten kraj ma kolosalną liczbę wysp. Razem ponad 400, które stanowią nieomal jedną trzecią pola całego kraju. Poniektóre z nich nadal są niezaludnione - szczególnie te mniejsze.
Kolejnego ciekawego faktu nie musimy pisać wielbicielom klocków Lego. Powstały one właśnie w tym miejscu. Stworzył je Duńczyk Kirk Christiansen dosyć wcześnie, bo już w 1947 roku. W języku duńskim wyraz Lego znaczy "baw się dobrze" i chyba na całym globie setki ludzi wzięło sobie tę ideę do serca. Główne biuro zarządu leży w niedużym mieście Billund. Mieści się tam rodzinne wesołe miasteczko, do którego karta wstępu kosztuje w przybliżeniu dwieście zł.
O każdej porze uruchamiając Bluetootha w swoim aparacie telefonicznym mamy coś wspólnego z Danią. To akurat tutaj rządził monarcha Bluetooth w 10 wieku. To dla jego poszanowani nazwano tę technologię.
W Danii istnieje obyczaj, iż jeśli w dzień swoich dwudziestych piątych urodzin dżentelmen albo dama w Danii wciąż jest bez partnera, można na niego wyrzucić wór z cynamonem. Współcześnie może się to wydarzać coraz częściej.
Dania ciekawe fakty zdołają szokować. A w tym momencie parę słów o budżecie - główkowałeś ile kasy dostaje Duńczyk? Przeciętna minimalna godzinne pensja wynosi 62 złote. Co miesiąc przeciętny obywatel Danii otrzymuje około 13 tysięcy złotych. Wypada jednak mieć z tyłu głowy, że koszty życia w Królestwie Danii są znacznie większe niż u nas. Nie przeistacza to wcale sprawy, iż rocznie zarabiają oni o wiele więcej niż mężczyzna będąca na etacie w Polsce.

Źródło: http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata/376-dani a-ciekawostki

Komentarze : 0
<ten wpis nie był jeszcze komentowany>
  • Dodaj komentarz

Tagi

Podróże (1), Turystyka (1)

Archiwum

Kategorie